Įvykiai

Lengvesni buteliukai – ramesnis miegas mūsų vaikams

Šiuolaikinėje, greitai besikeičiančioje visuomenėje sunku įsivaizduotį gyvenimą be plastiko, kurio patogus pritaikymas ir naudojimas mūsų įpročius pakeitė neatpažįstamai. Plastikas, turintis daug paskirties variacijų, yra plačiai naudojamas ko gero visose gyvenimo bei verslo srityse. Vis tik kad ir kaip plačiai būtų naudojama ši medžiaga, kasmet vis aktualesnė tampa plastiko taršos problema, mat ši medžiaga yra ypatingai lėtai nuo 5 – 100 metų. Atsakomybė gamtai ir bendruomenei skatina gamintojus ir verslus ieškoti būdų spręsti plastiko taršos problemą, sunaudojant mažiau plastiko bei naudojant jį pakartotinai. UAB “Druskininkų Rasa” kartu su partneriais, taip pat ieško būdų prisidėti prie problemos sprendimo.

Naujos galimybės sumažinti plastiko kiekį

„Lengvesni buteliukai – lengvesnė sąžinė mums bei lengvesnis miegas mūsų vaikams ir vaikaičiams“,- teigia UAB “Druskininkų Rasa” rinkodaros vadovė Gintarė Norvaišė. Investavusi finansų, laiko ir žmogiškųjų resursų, įmonė surado ir įgyvendino būtinus techninius sprendimus, leidžiančius vandenį pilstyti į žymiai plonesnius buteliukus. 2020 metais buvo įdiegta ir pradėta naudoti nauja vandens gamybinė įranga, leidžianti taupyti gamtos išteklius. „Siekiame būti socialiai atsakingi, nuolatos tobuliname gamybos procesus, ieškodami būdų mažinti gamtai daromą poveikį. Mūsų buteliukai yra 100% perdirbami, tačiau šalia perdirbimo taip pat siekiame sumažinti plastiko kiekio suvartojimą. Šiuo metu natūralaus mineralinio vandens „Rasa“ 1,5l talpos buteliai jau yra palengvėję 18%, o natūralaus mineralinio vandens „Rasa Light“ 1,5l talpos buteliai – 13%, tad vidutiniškai šių prekės ženklų buteliai palengvėjo net 15,5%. Įsivertinome, kad toks plastiko kiekio sumažinimas buteliuose, gali padėti sutaupyti iki 100 000kg plastiko per metus. Ateityje planuojame mažiau plastiko naudoti ir kituose „Druskininkų Rasa“ prekės ženklų buteliuose.“ – apie produkto tobulinimo procesą pasakoja Gintarė Norvaišė. 

Bendradarbiavimas, kuris įkvepia

UAB „Druskininkų Rasa“ atstovai džiaugiasi, kad pastangos būti socialiai atsakingiems bei draugiškiems aplinkai, atveria vartotojui galimybę rinktis produktą lengvesnėje pakuotėje, taip visiems prisidedant prie aplinkos tausojimo.

Šiuo sprendimu taip pat džiaugiasi ir vienas didžiausių UAB „Druskininkų Rasa“ partnerių, plačiai žinomas prekybos tinklas, UAB „LIDL Lietuva“. „Mes savo vartotojui siekiame suteikti galimybę rinktis ne tik kokybišką produktą už patrauklią kainą, tačiau ir reikšmingai prisidėti prie gamtos resursų tausojimo, perkant produktą, kurio gamyboje daroma kuo mažesnė žala gamtai. Dėl šių priežasčių džiaugiamės ir didžiuojamės lengvesniais nei bet kada anksčiau „Saguaro“ vandens buteliukais. Nuo šiol 1,5 l „Saguaro“ vandens buteliukams bus sunaudojama beveik 18 proc. mažiau plastiko, o 0,5 l talpos buteliams – apie 21 proc. mažiau. Šis žingsnis leis kiekvienais metais sunaudojamo plastiko kiekį sumažinti daugiau kaip 47 tonomis“,- apie produkto tobulinimą ir bendradarbiavimą su UAB „Druskininkų Rasa“ atsiliepia „Lidl Lietuva“ Pirkimų departamento socialinės atsakomybės vadovė Rasa Didjurgytė.

Abi įmonės sutinka, kad galutinis vartotojas, kuris pageidauja, renkasi ir įkvepia pokyčiams yra didžiausias partneris, tad dėkoja kiekvienam, kuris saugodamas gamtą – renkasi iš mažiau plastiko pagamintą buteliuką.