ES parama

UAB “Druskininkų Rasa” džiaugiasi nuosava saulės elektrine

Jau nuo 2010 metų, kada UAB „Druskininkų rasa“ tapo viena iš pirmųjų Žalios elektros energijos pirkėjų Lietuvoje, tapo aišku, kad atsinaujinančios energijos šaliniai, gamtos apsauga, klimato kaita tapo vienu iš įmonės prioritetų.

2019 metais UAB „Druskininkų Rasa“ pradėjo projekto „Fotovoltinės saulės elektrinės įrengimas pramonės įmonėje“ įgyvendinimą. Kartu su UAB „Saulės Grąža“ rado puikų sprendimą, kaip padidinti vandens gamybos efektyvumą, išnaudojant atisnaujinantį energijos šaltinį – saulę.

Per itin trumpą laiką, buvo įrengti net 1 270 saulės modulių, galinčių pagaminti iki 17,6% saviems poreikiams naudojamos elektros energijos. Taigi, dėl vandens gamybos sezoniškumo, saulės elektrinės leidžia maksimaliai išnaudoti momentiškai generuojamą elektros energiją.

Po beveik pusės metų, saulės elektrinė pagamina 99% energijos, lyginant su preliminariais skaičiavimais pateiktais konkurso metu. Tuo džiaugiasi ir UAB „Druskininkų Rasa“ vykdančioji direktorė Ingrida Kubilienė: “Nors laikotarpis, per kurį elektrą pagaminame su saulės elektrinės pagalba dar trumpas, lūkesčiai vasaros sezonu iš ties dideli. Per metus tikimės sutaupyti iki 30 000 € ir taip padidinti savo konkurencinį pranašumą“.

Džiugu, kad UAB „Saulės Grąža“ rado puikų sprendimą, kaip sutaupyti net 13% stogo, kuris pradžioje atrodė kaip ne maža problema. „Apsilankius Intersolar Munich parodoje tapo aišku, jog monokristaliniai moduliai greitu metu iš rinkos išstums senesnės technologijos polikristalinius modulius. Norėdami pasiūlyti kuo didesnę vertę klientui, nusprendėme pasiūlyti inovatyvų sprendimą. Džiaugiamės, kad Druskininkų RASA atstovai pasitikėjo mūsų įžvalgomis ir pasirinko būtent šį, mūsų sprendimą“, – įžvalgomis dalinasi projektą koordinavęs, UAB „Saulės grąža” pardavimų vadovas Adas Ridikas.

Svarbiausi faktai apie UAB “Druskininkų Rasa” saulės elektrines: