Įvykiai

MAŽIAU DRUSKŲ, DAUGIAU MINERALŲ!

„Baltoji mirtis“, „slaptieji žudikai“ – tokių ir panašių epitetų netrūksta druskai ir cukrui apibūdinti. Jei cukraus atsisakymas mūsų sveikatai būtų vienareikšmiškai naudingas, šiek tiek druskos organizmui gauti būtina.

Bėda ta, kad druska (didelis jos kiekis – gerokai daugiau nei 4-5 g per dieną) gali pakelti mūsų kraujo spaudimą.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis per didelis suvartojamos druskos kiekis gali būti pirminės arterinės hipertenzijos, kuria serga 80-90 proc. žmonių, sergančių arterine hipertenzija, priežastis.

Pagrindinės druskos sudedamosios dalys yra natrio ir chloro jonai. Tam tikras kiekis šių elementų yra būtinas žmogaus organizmo skysčių ir rūgščių-šarmų balansui palaikyti. Natris kartu su kaliu turi labai didelės reikšmės medžiagų pernešimui į ląstelę ir iš jos.

Tačiau per didelis natrio kiekis sutrikdo organizmo skysčių pusiausvyrą, padidėja kraujo plazmos tūris, o tai sąlygoja kraujo spaudimo padidėjimą.

Kodėl mums vis dėlto reikia druskos? Kiek jos saugu suvartoti per parą?  4-5 g per dieną tikrai nėra blogai. Druska reikalinga daugybei organizmo funkcijų, viena įdomiausių – odos imunitetas. Vis tiktai pagrindinės druskos funkcijos – reguliuoti skysčių balansą organizme ir kontroliuoti raumenų bei nervų darbą, ji reikalinga raumenų atsipalaidavimo procesams. Druskos perteklius pašalinamas su skysčiais per inkstus, o kai jos per daug, jaučiame troškulį.

Natūralus mineralinis vanduo padeda palaikyti pastovią druskų apykaitą, palengvinti virškinimą, įsisavinti maisto medžiagas, taip pat padeda pašalinti iš organizmo medžiagų apykaitos produktus. Natūralus mineralinis vanduo turi būti ne tik požeminis, bet ir gerai apsaugotas nuo pašalinio poveikio, gamtiškai švarus su savita ir pastovia chemine kompozicija, biologinėmis ir fizikinėmis savybėmis lemiančiomis jo teigiamą poveikį žmogaus organizmo fiziologinėms funkcijoms. Būtent nuo to, kokios mineralinės medžiagos vandenyje vyrauja, ir priklauso jo poveikis organizmui.

Vasara esant aukštai aplinkos temperatūrai labai svarbu pasirinkti Jūsų organizmui tinkantį mineralinį vandenį. Jei jaučiate padidėjusį kraujo spaudimą, būtinai pasižiūrėkite ant mineralinio vandens etiketės, kiek natrio jame yra. Taip pat jei skundžiatės inkstų ligomis,  sutrikusi tulžies pūslės veikla, sergate diabetu – rekomenduojame labai atidžiai įsivertinti kiek natrio Jums reikia gauti su natūraliu mineraliniu vandeniu.

 Kiekviena mineralinė medžiaga turi įtakos organizmui. Natūraliame mineraliniame vandenyje RASA ETNO esantys mikroelementai svarbūs visoms žmogaus organizmo sistemoms. Kalcis būtinas nervų sistemos, kraujo krešėjimo procesams, taip pat veikia kapiliarų pralaidumą, kai kurių fermentų aktyvumą ląstelėse. Jo poreikis labai padidėja nėštumo, žindymo laikotarpiu bei moterims po menopauzės. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad turtingas kalciu maistas, mažina kraujospūdį ir riziką hipertoninei ligai išsivystyti. Kalcio paros norma suaugusiems yra apie 800 – 1200 mg.

Magnis esantis natūraliame mineraliniame vandenyje RASA ETNO labai svarbus angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitai. Trūkstant magnio gali sulėtėti augimas, atsirasti blyškumas, silpnumas, raumenų ir nervų dirglumas. Magnio paros norma suaugusiems yra apie 300-350 mg.

Kalio reikšmė organizmui yra didelė – kalis veikia kaip natrio antagonistas, mažindamas baltymų brinkimą, didina ląstelių sienelių pralaidumą, aktyvina sekrecinę endokrininių liaukų veiklą, kalio jonai dalyvauja plintant nerviniam impulsui raumenyse.

Sulfatai gerina žarnyno motoriką, laisvina vidurius, teigiamai veikia pažeistas kepenis bei sutrikus tulžies pūslės veiklai.

RASA ETNO gydytojų įvardintas kaip gydomasis geriamasis mineralinis vanduo, kuris gali pagerinti virškinimą, pašalinti iš organizmo nereikalingas atliekas, sumažinti mėšlungio riziką, dirglumą. Kadangi natūraliame mineraliniame vandenyje RASA ETNO yra padidintas kalcio kiekis, jis turi reikšmės stiprinant kaulus ir dantis (remiantis specialistų komisijos sprendimu Nr. 12/01-NMV).

Taigi dar kartą norime atkreipti dėmesį, kaip svarbu yra skaityti informaciją ant etikečių. Ir tikrai negalima galvoti, kad per didelis druskų ar cukrų kiekis gėrimuose, nepakenks. Rūpinkitės savo ir savo šeimos narių sveikata atsakingai.