Įvykiai

PRISIDĖKIME PRIE GAMTOS SAUGOJIMO

Ar žinojote, kad kamšteliai ir dangteliai patenka tarp dešimties dažniausiai paplūdimiuose ir jūroje randamų šiukšlių rūšių? Tai nustatė Europos Komisijos užsakymu atlikta studija.

UAB „Druskininkų Rasa“ gamina 100 proc. perdirbamus butelius su etiketėmis ir kamšteliais. Tačiau sutikime, kad kamštelis yra tokia smulki detalė, kuri dažnai pasimeta ir ne visada bandome jį surasti, pakelti, išmesti. 

Tad 2019 m. Europos Sąjunga (ES) nutarė, jog įprasti plastikinių butelių kamšteliai turės būti pakeisti naujais – tvirtinamais prie butelių.

Direktyvoje ir įstatyme nurodyta, kad reikalavimas taikomas nuo 2024 m. liepos 3 d. valstybės narės rinkai pateikiamiems plastikiniams buteliams ir kombinuotoms gėrimų taroms (iki 3 litrų) su plastikiniais kamšteliais ir dangteliais.

Iniciatyvos tikslas – kad kamštelis būtų perdirbamas kartu su buteliu, taip padedant surinkti daugiau kamštelių ir sumažinti plastikinių šiukšlių kiekį.

Naujojo kamštelio sprendimo atidarymo sistema yra tokia pati kaip ir standartinio. Tačiau naujovė slypi butelio kaklelį juosiančiame žiede, į kurį įmontuotas skirtukas, kuris atsukus dangtelį išlaiko jį pritvirtintą prie pakuotės, tačiau kartu leidžia sandariai uždaryti.

Kad įgyvendinti tvarumo strategiją kartu su ES, UAB „Druskininkų Rasa“ visą gaminamą asortimentą tiek Lietuvos, tiek eksporto rinkoms su naujais – tvirtinamais prie butelių kamšteliais pradėjo gaminti 2024 m. kovo mėnesį. Tam buvo atnaujinta butelių išpilstymo linija užtikrinanti dar daugiau kokybės ir gamybos galimybių.

UAB „Druskininkų Rasa“ viena iš vertybių yra tvarumas. Gamindami produkciją naudojame atsinaujinančius energijos šaltinius. „Žalia lietuviška energija“ – tai elektros energija, gaminama Lietuvos Respublikoje iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI). Toliau plečiame saulės jėgainių tinklą, taip siekdami sumažinti CO2 taršą ir palikti tvarų pėdsaką aplinkai.

Tikime, kad jums, kaip ir mums yra svarbi tvaresnė ir geresnė bendra ateitis. Kad kuo daugiau plastiko būtų surenkama ir perdirbama. Na, o jei turėtumėte nusiskundimų ar norėtumėte išsakyti savo nuomonę dėl produktų kokybės, kviečiame rašyti mums kokybe@rasa.lt arba skambinti tel. Nr. +370 687 55225.