Įvykiai

„RASA Druskininkai Run“ tampa maratonu – bėgikus vilios pavasarine gamta

Druskininkuose atgimstanti ir sparčiai populiarėjanti bėgimų tradicija užaugo iki maksimalaus renginio – maratono. Šių metų gegužės 7 dieną vyksiantis „RASA Druskininkai Run“ bėgimas pirmą sykį dalyvius kvies įveikti pilną maratono distanciją.

„Šis renginys Druskininkuose nuolat auga. Iš pradžių turėjome 500 m distanciją vaikams, 5 km, 10 km bei pusmaratonio bėgimus, o šiemet pasiekė viršūnę – maratono rungtį, – sakė bėgimo organizatorius, asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka. – Tokį sprendimą lėmė ir patys dalyviai, iš kurių teko išgirsti apie tai, kad laikas Druskininkuose turėti pilną maratoną.“

Bėgimo specialistas taip pat pridūrė, kad Lietuvoje yra nemažai bėgimų, kurie apsiriboja 10 km arba pusmaratonio distancijomis, todėl kiekvieno organizatoriaus noras yra rengti maratonus, kurie laikomi prestižine distancija. Juolab, kad maratonai šiame gražiame Druskininkų kurorte yra vykę ir anksčiau, tik pastaraisiais metais to nebebuvo.

„Druskininkų miestas į tai pažiūrėjo labai teigiamai, todėl ir nusprendėme turėti maratoną. Artimiausiu metu Druskininkų maratonas turėtų gauti tarptautinį sertifikatą, kuris leis atsidurti tarptautiniame maratonų kalendoriuje“, – kalbėjo E. Martinka.

Organizatoriai tikisi, kad dabar, pasibaigus COVID-19 pandemijai, šis bėgimas sulauks vis daugiau užsieniečių. Juolab, kad savo peizažu „RASA Druskininkai Run“ tikrai išsiskirs iš daugelio kitų bėgimo renginių.

„Didžioji dalis trasos drieksis nuostabiais ir sutvarkytais dviračių takais. Nemažai trasos bus palei Nemuną, todėl bėgikai galės stebėti didžiausią ir gražiausią mūsų upę. Maratono dalyviams teks įveikti keturis ratus po kiek daugiau nei 10 km“, – pasakojo E. Martinka.

Tikimasi, kad šį maratoną pamils ir pajėgiausi Lietuvos sportininkai, nes tai jiems galėtų būti vienas pirmųjų startų naujajame sezone arba puiki repeticija prieš būsimus čempionatus.

Kita naujovė – šiame Druskininkų bėgimo renginyje bus pratęstas projektas „Bėk drauge su draugu Druskininkuose“, kurio metu komandos varžysis estafetėje 2×10 km, o rezultatai skaičiuosis į bendrą šio projekto įskaitą.

Na o tiems, kas maratonui dar nėra pasiruošę, organizatoriai paruoš įprastas ir didelio populiarumo susilaukiančias mažesnes distancijas. Vaikams bus surengtas nuotaikingas 500 m bėgimas, vėliau bus duotas startas 5 km bėgikams, o po to į bėgimo trasas pajudės 10,5 km bei pusmaratonio distancijas pasirinkę žmonės. Jie startuos kartu su maratono bei estafetės 2×10 km dalyviais.

Šio renginio augimu džiaugiasi ir bėgimo partneris UAB „Druskininkų RASA“.

„Tęsiame mūsų bendradarbiavimą su „Sporto renginiais“ jau ne vienerius metus  –  pernai buvome „RASA Druskininkai Run“ generaliniu rėmėju. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad šis renginys išaugo ir šiemet mes vėl kartu – jau kaip „RASA Druskininkų maratonas“. Didžiuojamės natūralaus mineralinio vandens RASA kilme, kuris išgaunamas saugomoje miškingoje teritorijoje Druskininkuose. Taigi, mums svarbūs renginiai apjungiantys Druskininkų bendruomenę. Vienas svarbiausių mūsų uždavinių – sveikų įpročių formavimas ir sveikos gyvensenos skatinimas, juk vanduo – tai sveikata, todėl mūsų įmonė yra nuolatinė įvairių sporto renginių dalyvė ir rėmėja“, – kalbėjo UAB „Druskininkų RASA“ direktorius Aurelijus Sinkevičius.

Visi „RASA Druskininkų Maratono“ dalyviai galės atsigaivinti visų pamėgtu itin tyru natūraliu mineraliniu vandeniu RASA LIGHT ir RASA LIGHT ACTIVE LIFE. Mažieji bėgikai, kaip ir pernai, gaivinsis specialiai vaikams sukurtu RASA KIDS vandenuku, praturtintu kalciu.

Visi renginio dalyviai bus apdovanoti specialiais bėgimo medaliais.

Planuojama, kad gegužės 6-7 dienomis vyks ir virtualus bėgimas tiems, kas negalės atvykti į Druskininkus, bet norės bent simboliškai sudalyvauti šioje bėgimo šventėje. Visi norintys galės savo pasirinktoje vietoje įveikti 5 km, 10 km arba pusmaratonio distancijas.

„RASA Druskininkai Run“ maratonas yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kurį bendrai finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Renginio puslapis internetehttp://www.druskininkairun.lt/

Renginio įvykis „Facebook“: https://bit.ly/3DgMFNs