Įvykiai

Konferencija „Vaikų maitinimo (r)evoliucija ugdymo įstaigoje ir namuose”

Vaikų maitinimas ugdymo įstaigose šiandien kelia didelį visuomenės susidomėjimą, nerimą ir rūpestį – ši tema plačiai komentuojama žiniasklaidoje bei įvairiuose tėvų forumuose. Šeimose taip pat aktyviai diskutuojama apie maitinimo kokybę, stebima, ar tikrai vaikai grįžta iš ugdymo įstaigos pavalgę, svarstoma, ar maistas ugdymo įstaigose yra sveikas ir skanus.

Pedagogai ir tėvai sutaria, kad pokyčiai šioje srityje būtini: sveikesnės ir kokybiškesnės vaikų mitybos siekia visi, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje.

Būtent šiomis temomis spalio 29d. Seime vyko konferencija „VAIKŲ MAITINIMO (R)EVOLIUCIJA UGDYMO ĮSTAIGOJE IR NAMUOSE“, kurią organizavo LR Seimo narė Raminta Popovienė bei VŠĮ „Tikra mityba“, projektas – socialinė iniciatyva „Sveikatiada“. UAB „Druskininkų Rasa“ džiaugiasi, jog galėjo prisidėti prie konferencijos ir iniciatyvos siekti sveikesnės ir kokybiškesnės vaikų mitybos. Juk pakankamas šviežio vandens suvartojimas yra svarbu nuo pat ankstyvo amžiaus.

Į konferenciją atvyko visi, kam rūpi vaikų maitinimo revoliucijos problemos: atsakingų institucijų ir savivaldybių specialistai, vaikų ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dietistai, maitinimo organizatoriai ir gamintojai, tėvelių atstovai. Kad ši tema šiandien yra visiems labai aktuali, parodė didžiulis susidomėjimas šiuo renginiu – į konferenciją užsiregistravo daugiau kaip 350 dalyvių, registracija buvo sustabdyta jau vos po kelių dienų, visi norintys neturėjo galimybių patekti.

Konferencijos tikslas buvo pristatyti ir aptarti respublikines vaikų maitinimo aktualijas – rezonansinius vaikų mitybos reglamentavimo aspektus, maisto švaistymo mažinimo politiką, išlikusias pritaikyto maitinimo problemas, tėvų ir savivaldybių lūkesčius šioje srityje.

Lengvas vanduo atgaivina mūsų organizmus kiekvieną dieną. Mūsų organizmus sudaro apie 80% vandens, mums visiems kasdien reikia vandens. RASA LIGHT  patenkina pagrindinį poreikį – aprūpinti organizmą vandeniu, atgaivinti mūsų kūnus kiekvieną dieną. Vaikai geria per mažai vandens, todėl reikalingas rūpestis ir gerų įpročių formavimas.